Saturday, 24 June 2017

Alicja w krainie czarów...Alice in Wonderland


Każdy ma swoją ulubioną historię, do której lubi wracać przez całe życie. Moja jest "Alicja w Krainie Czarów".  Większość znas zna surrealistyczną historię Alicji, która w pogoni za Białym Królikiem, wpada do jego króliczej nory i przenosi się w swiat magii, gdzie obowiązują zupełnie inne prawa.
Chcąc zapoznać moją trzy letnią córkę z tą wspaniałą bajką i przeglądając internet w poszukiwaniu wersji odpowiedniej do jej wieku, w mojej ulubionej polskiej księgarni w UK, Rewolucja natknęłam się na tą, która totalnie mnie zauroczyła. Klasyczna opowiesć na motywach bajki Lewisa Carolla, wzbogacona ilustracjami pełnymi magii, włoskiej artystki, Manueli Adreani, oddającymi niezwykość i tajemniczość  Krainy Czarów.
Dodatkowo zachwyca duży format ksiązki. 25x34cm i gruba oprawa sprawia, iż książka staje się pięknym elementem dekoracyjnym dziecięcego pokoju.Everyone got favorite story, which like to look back in to it, even when we are adults. Mine is 'Alice in Wonderland'. Everyone know surrealistic history of Alice, the girl who entered topsy- turvy worl of Wonderland, where fantasy reigns and rules of reality disappear. As I wanted to show the story to my three years old daughter I was searching internet to find a book appropriate to her age I found this one. A breathtaking interpretation of Lewis Caroll's remarkable story, by Italian artist, Manuela Adreani.  She perfect captured all the magical chaos of Wonderland and bringing in to life eternally fascinating Alice and the rest of population Caroll's unique universe.
The big sizes of the book 25x34cm and hard cover making this book also a lovey decoration in to kids room.No comments:

Post a Comment